FIRST TEAM

Pos. ... Athlete ............... School ............... Yr.

G ...... Tim McGeeney .......... Andover .............. Jr.

D ...... Doug Gray ............. Lake Braddock ........ Sr.

D ...... Brian Rolapp .......... Bullis ............... Sr.

D ...... Mark Spencer .......... Lake Braddock ........ Sr.

D ...... Joe Wilson ............ Howard ............... Sr.

M ...... Sean Crawford ......... Severna Park ......... Sr.

M ...... Woody Moore ........... St. Albans ........... Sr.

M ...... Harmar Thompson ....... Landon ............... Sr.

M ...... Damon Vettori ......... Mount Hebron ......... Sr.

A ...... Mike Greene ........... Annapolis ............ Sr.

A ...... Mike Hogue ............ Calvert L.C. ......... Sr.

A ...... Taylor Simmers ........ Landon ............... Sr.

Coach .. Dan Hart .............. Annapolis

SECOND TEAM

Pos. ... Athlete ............... School .............. Year

G ...... Sasha Fraiture ........ Georgetown Prep ...... Sr.

D ...... Fred Regan ............ Landon ............... Sr.

D ...... Brian Sabo ............ Andover .............. Sr.

D ...... Peter Torti ........... Good Counsel ......... Sr.

M ...... Matt Foxman ........... St. Andrew's ......... Sr.

M ...... Billy Kennedy ......... Good Counsel ......... Sr.

M ...... Brook Lang ............ Langley .............. Sr.

M ...... Dan Sisas ............. Southern ............. Sr.

A ...... Keith Minn ............ Mount Hebron ......... Sr.

A ...... Jason Smith ........... DeMatha .............. Sr.

A ...... David Spencer ......... Lake Braddock ........ Sr.

A ...... Craig Valhos .......... Annapolis ............ Sr.

HONORABLE MENTION

GOALIES -- Brian Garfield, Mount Hebron; Vic Goeller, Calvert; Scott Nelson, W.T. Woodson; Peter Nyland, Severna Park; Ray Pensy, DeMatha.

DEFENSE -- Tom Carter, Broadneck; Jeff Cook, Northeast; Bob Elder, Mount Hebron; Rich Fritz, Seneca Valley; Scott Hill; Arundel; Matt Hudson, Oakton; Jeremy Tracy, DeMatha.

MIDFIELD -- Brendon Carberry, Whitman; Bret Dalrymple, Robinson; David Fink, Lake Braddock; Mark Goers, Fairfax; John Taliaferro, DeMatha.

ATTACK -- Jeff Archambault, Mount Hebron, Dan Daly, Bishop Ireton; Pete Flannery, Good Counsel; Brock Livingston, Robinson; Hal Long, St. Albans; Gibby Semmes, Episcopal; Bob Wolfe, Andover.

Selections made by John Coffren of The Washington Post scholastic staff. Photos by Margaret Thomas.