(All events are in meters).

BOYS

55: 1, Rico Lloyd, Potomac, 6.0*; 2, Byron Dunham, Brooke Point, 6.44; 3, Gerrell McNeil, Potomac, 6.72.

55 hurdles: 1, tie, Anthony Boswell and Jon Morgan, North Stafford, 8.38.

300 hurdles: 1, Casey Seabolt, North Stafford, 38.1*.

300: 1, Lloyd, Potomac, 34.61; 2, Dunham, Brooke Point, 37.45; 3, Jesse Williams, Potomac, 38.20.

500: 1, Jason Fludd, Brooke Point, 1 minute 11.2 seconds; 2, Jimmy Ruiz, Brentsville, 1:12.22; 3, Dean Tate, Brooke Point, 1:12.8.

1,000: 1, Richard Carnicom, North Stafford, 2:55.0.

1,600: 1, Jason Lewis, Potomac, 4:36.33; 2, Jamaal Saunders, Potomac, 4:35.89; 3, Casey Frazier, Woodbridge, 4:46.30.

3,200: 1, Jimmy Thayer, Potomac, 10:05.01; 2, David Aleman, Brentsville, 10:23.03; 3, Erik Uribe, Potomac, 10:26.52.

4x200 relay: 1, Hylton, 1:35.8; 2, Potomac, 1:36.0; 3, North Stafford, 1:38.0.

4x400 relay: 1, Woodbridge, 3:39.03; 2, Brooke Point, 3:39.3; 3, Stafford, 3:41.8.

4x800 relay: 1, Woodbridge, 8:23.2; 2, Stafford, 8:27.8; 3, Potomac, 8:36.26.

High jump: 1, Frank Tolen, Stonewall Jackson, 6-6; 2, Boswell, North Stafford, 6-4; 3, Yohance Boulden, Hylton, 6-2.

Long jump: 1, Lloyd, Potomac, 23-3 1/2; 2, Tolen, Stonewall Jackson, 22-5 1/4; 3, McNeil, Potomac, 21-2.

Triple jump: 1, Fludd, Brooke Point, 47-3 1/2; 2, Tolen, Stonewall Jackson, 46-0; 3, Lamar Lane, Woodbridge, 43-3 1/4.

Shot put: 1, Corey Stephens, Gar-Field, 47-10 1/4; 2, Robert Bonner, Woodbridge, 47-2 1/4; 3, Lane Zetty, Brooke Point, 45-9 1/2.

Pole vault: 1, Joey Almond, North Stafford, 12-6; 2, Aaron Spicer, Woodbridge, 12-0; 3, Derek Salerno, Stafford, 10-9.

GIRLS

55: 1, tie, Keosha Sanders, Brooke Point, and Terri Davenport, Hylton, 7.44; 3, Rascheka Pitts, North Stafford, 7.46.

55 hurdles: 1, Sheena Johnson, Gar-Field, 7.85; 2, (tie) Sanders and Rachel McIntosh, Brooke Point, 8.2.

300: 1, Johnson, Gar-Field, 40.4*; 2, Sanders, Brooke Point, 42.9*; 3, Brittany Ransom, Potomac, 43.25.

500: 1, Johnson, Gar-Field, 1:17.2; 2, Megan Bailey, North Stafford, 1:24.0; 3, Elisa Almond, North Stafford, 1:33.0

1,000: 1, Johanna Allen, Potomac, 3:12.27; 2, Bailey, North Stafford, 3:39.0

1,600: 1, Colleen Connell, Brooke Point, 5:20.00; 2, Dionne Evans, Gar-Field, 5:30.1; 3, Allen, Potomac, 5:33.95.

3,200: 1, Connell, Brooke Point, 11:41.50; 2, Evans, Gar-Field, 12:00.8; 3, Callie Cribley, Brentsville, 12:48.47.

4x200 relay: 1, Potomac, 1:48.02; 2, Woodbridge, 1:51.4; 3, Gar-Field, 1:53.37.

4x400 relay: 1, Stonewall Jackson, 4:14.2; 2, Gar-Field, 4:16.92; 3, Woodbridge, 4:19.2.

4x800 relay: 1, Hylton, 10:24.7; 2, Woodbridge, 10:26.0; 3, Gar-Field, 10:30.25.

Long jump: 1, Johnson, Gar-Field, 19-0; Kira Sims, Gar-Field, 16-6; 2, Katelyn Crooks, North Stafford, 12-11 1/4.

Shot put: 1, Latetia Walker, Gar-Field, 40-0 1/2; 2, April Pittman, Woodbridge, 29-11 1/2; 3, Tiagra Hicks, North Stafford, 27-3.

Triple jump: 1, Johnson, Gar-Field, 40-3; 2, Shavonne Dargan, Gar-Field, 37-2; Takeitha Jordan, Gar-Field, 34-0 1/4.

Pole vault: 1, Sims, Gar-Field, 9-6; 2, Katie Fricke, Gar-Field, 9-0; 3, Rebecca Ruppert, Woodbridge, 8-9.

High jump: 1, Victoria Buskirk, Brooke Point, 5-7; 2, Jordan, Gar-Field, 5-4.

*--Hand-timed.