(All events are in meters.)

BOYS

55: 1, Rico Lloyd, Potomac, 6.0*; 2, tie, Byron Dunham, Brooke Point, and Gerell McNeil, Potomac, 6.44.

55 hurdles: 1, Stephon Morgan, Osbourn Park, 7.8*; 2, Lamar Lane, Woodbridge, 8.16; 3, tie, Anthony Boswell and Jon Morgan, North Stafford, 8.38.

300 hurdles: 1, Casey Seabolt, North Stafford, 38.1*.

300: 1, Lloyd, Potomac, 34.61; 2, Dunham, Brooke Point, 35.24; 3, Nick McAlister, Woodbridge, 37.24.

500: 1, Jason Lewis, Potomac, 1:07.24; 2, J.L. Delayen, Woodbridge, 1:09.74; 3, tie, Darryl Austin, Osbourn, and Jason Fludd, Brooke Point, 1:11.2.

1,000: 1, Lewis, Potomac, 2:32.64; 2, Delayen, Woodbridge, 2:43.91; 3, Lee Weaver, Osbourn, 2:52.33.

1,600: 1, Lewis, Potomac, 4:23.45; 2, Jamaal Saunders, Potomac, 4:35.89; 3, Casey Frazier, Woodbridge, 4:43.24.

3,200: 1, Jimmy Thayer, Potomac, 10:05.01; 2, Frazier, Woodbridge, 10:20.24; 3, David Aleman, Brentsville, 10:23.03.

4x200 relay: 1, Brooke Point, 1:31.24; 2, Hylton, 1:35.8; 3, Potomac, 1:36.0.

4x400 relay: 1, Brooke Point, (Dean Tate, Dunham, Jervar Kendall, Fludd), 3:36.7; 2, Woodbridge, 3:39.03; 3, Stafford, 3:41.8.

4x800 relay: 1, Woodbridge, 8:23.2; 2, Stafford, 8:27.8; 3, Potomac, 8:36.26.

High jump: 1, Frank Tolen, Stonewall Jackson, 6-6; 2, Boswell, North Stafford, 6-4; 3, Yohance Boulden, Hylton, 6-2.

Long jump: 1, Lloyd, Potomac, 23-3 3/4; 2, Tolen, Stonewall Jackson, 22-5 1/4; 3, McNeil, Potomac, 21-2.

Triple jump: 1, Fludd, Brooke Point, 47-3 1/2; 2, Tolen, Stonewall Jackson, 46-0; 3, Lane, Woodbridge, 43-3 1/4.

Shot put: 1, Corey Stephens, Gar-Field, 47-10 1/4; 2, Robert Bonner, Woodbridge, 47-2 1/2; 3, Lane Zetty, Brooke Point, 46-0 1/4.

Pole Vault-1, Aaron Spicer, Woodbridge, 12-9; 2, Joey Almand, North Stafford, 12-6; 3, Derek Salerno, Stafford, 10-9.

GIRLS

55: 1, Teri Davenport, Hylton, 7.34; 2, tie, Arnette Grant, Woodbridge, and Keosha Sanders, Brooke Point, 7.44.

55 hurdles: 1, Sheena Johnson, Gar-Field, 7.85; 2, Sanders, Brooke Point, 8.15; 3, Rachel McIntosh, Brooke Point, 8.44.

300: 1, Johnson, Gar-Field, 40.64; 2, Sanders, Brooke Point, 42.9*; 3, Brittany Ransom, Potomac, 43.25.

500: 1, Megan Bailey, North Stafford, 1:24.0; 2, Michelle Hudek, Woodbridge, 1:24.44; 3, Kenyette Bell, Woodbridge, 1:27.24.

1,000: 1, Johanna Allen, Potomac, 3:12.27; 2, Catherine Seguin, Woodbridge, 3:14.24; 3, Kristen Leary, Woodbridge, 3:24.24.

1,600: 1, Colleen Connell, Brooke Point, 5:20.00; 2, Dionne Evans, Gar-Field, 5:20.24; 3, Johanna Allen, Potomac, 5:33.95.

3,200: 1, Connell, Brooke Point, 11:41.52; 2, Callie Cribley, Brentsville, 12:48.47; 3, Tina Schowak, Osbourn Park, 12:49.0.

4x200 relay: 1, Potomac, 1:48.02; 2, Woodbridge, 1:51.4; 3, Gar-Field, 1:53.37.

4x400 relay: 1, Stonewall Jackson, 4:14.2; 2, Gar-Field, 4:16.92; 3, Woodbridge, 4:19.2.

4x800 relay: 1, Hylton, 10:24.7; 2, Woodbridge, 10:26.0; 3, Gar-Field, 10:30.25.

Long jump: 1, Johnson, Gar-Field, 18-4; 2, Kira Sims, Gar-Field, 16-6; 3, Sanders, Brooke Point, 15-10 1/4.

Shot put: 1, Latetia Walker, Gar-Field, 40-0 1/2; 2, April Pittman, Woodbridge, 31-0 1/4; 3, Tiagra Hicks, North Stafford, 27-3.

Triple jump: 1, Shavonne Dargan, Gar-Field, 37-2 1/2; 2, Johnson, Gar-Field, 36-5; 3, Shalonda Bowles, Brooke Point, 34-3.

Pole vault: 1, Kira Sims, Gar-Field, 10-0; 2, Rebecca Ruppert, Woodbridge, 8-9; 3, Amanda Jones, North Stafford, 6-9.

High jump: 1, Victoria Buskirk, Brooke Point, 5-7; 2, Takeitha Jordan, Gar-Field, 5-4.

*--Hand-Timed