Boys' Regional Champions

Class

Name

School

Event

Time/Distance

3A/2A

Ryan Murphy

Northern

800

2:06.5

3A/2A

Ryan Murphy

Northern

1,600

4:36.6

3A/2A

Travis Wray

La Plata

3,200

9:59.2

3A/2A

La Plata

4x800 relay

8:38.8

Girls' Regional Champions

Class

Name

School

Event

Time/Distance

3A/2A

Sara Fullerton

McDonough

1,600

5:35.0

3A/2A

Sara Fullerton

McDonough

3,200

12:15.9

3A/2A

Aajah Showell

McDonough

55 hurdles

8.50

3A/2A

Casey Gillingham

Leonardtown

High jump

5-2

3A/2A

Casey Gillingham

Leonardtown

Pole vault

10-0

3A/2A

Vanessa Thompson

McDonough

Shot put

34-5.75

4A/3A

Susan Hendrick

Patuxent

1,600

5:30.3

4A/3A

Amy Bilmanis

T. Stone

Shot put

36-11.75

Additional State Qualifiers

Boys

Class

Name

School

Event

Time/Distance

2A/1A

Lackey

4x200

1:42.6

2A/1A

Victor Lathern

Lackey

High jump

5-6

3A/2A

Jared Fagan

Westlake

55

6.3

3A/2A

Enzo Blanks

Calvert

55

6.3

3A/2A

Delannie Spriggs

Northern

55

6.4

3A/2A

Delannie Spriggs

Northern

High jump

5-8

3A/2A

Dean Lee

McDonough

500

1:10.9

3A/2A

Brian Isleib

Leonardtown

1,600

4:50.5

3A/2A

Tim Minor

McDonough

55 hurdles

7.7

3A/2A

Domonique Johnson

Calvert

55 hurdles

7.8

3A/2A

Westlake

4x200

1:37.1

3A/2A

McDonough

4x400

3:49.3

3A/2A

Solomon Plater

Northern

High jump

5-6

3A/2A

Trayvon Berry

Calvert

High jump

5-6

3A/2A

Chris Gore

Leonardtown

Pole vault

10-6

3A/2A

Sean Thompson

McDonough

Shot put

49-8

3A/2A

Charlton Jackson

Northern

Shot put

46-10

3A/2A

Alec Cianfichi

Westlake

Shot put

44-5

4A/3A

Jason Porter

Patuxent

Pole vault

12-0

4A/3A

T.J. Foley

Patuxent

Shot put

54-1.50

Additional State Qualifiers

Girls

Class

Name

School

Event

Time/Distance

2A/1A

Tonya Walton

Lackey

55

7.9

2A/1A

Courtney Tucker

Lackey

55

7.9

2A/1A

Courtney Tucker

Lackey

300

46.9

2A/1A

Rashea Deshields

Lackey

55 hurdles

10.2

2A/1A

Lackey

4x200

2:00.0

3A/2A

Kelly Ennis

Leonardtown

300

42.6

3A/2A

Casey Gillingham

Leonardtown

300

43.8

3A/2A

Joanna Collins

Westlake

500

1:24.5

3A/2A

Ashley Owen

Westlake

800

2:34.4

3A/2A

Ashley Owen

Westlake

1,600

5:36.2

3A/2A

Keely Murphy

Northern

800

2:36.2

3A/2A

Gaile Nicholson

Leonardtown

800

2:37.1

3A/2A

Nicole Beaudwin

Leonardtown

3,200

12:58.0

3A/2A

Westlake

4x200

1:52.8

3A/2A

Leonardtown

4x400

4:24.2

3A/2A

Leonardtown

4x800

10:45.5

3A/2A

La Plata

4x800

10:59.4

3A/2A

Aajah Showell

McDonough

High jump

5-0

3A/2A

Rachel Litten

Northern

High jump

4-8

3A/2A

Christa Robertson

La Plata

Pole vault

7-6

3A/2A

Jen Mayes

Westlake

Shot put

31-8

4A/3A

Chanda Meiver

Thomas Stone

1,600

5:35.5

4A/3A

Susan Hendrick

Patuxent

3,200

12:29.6

4A/3A

Kristina Talbert

Thomas Stone

Shot put

33-11