Boys' Team Results

1. Southern 96; 2. Annapolis 70; 3. Arundel 62; 4. Meade 29.

Girls' Team Results

1. Southern 71; 2. Meade 64; 3. Arundel 54; 4. Annapolis 53.

Boys' Results

3,200 relay-1. Arundel, 8:40; 2. Meade; 3. Southern.

110 hurdles-1. Peresta, Southern, 14.9; 2. Annapolis; 3. Arundel.

100 dash-1. (tie) Southern and Arundel, 11.2; 3. Annapolis.

1,600 run-1. McCullough, Southern, 4:55; 2. Begley, Southern; 3. Montoya, Arundel.

800 relay-1. Annapolis, 1:33; 2. Southern; 3. Meade.

400 dash-1. Peresta, Southern, 49.2; 2. Jones, Arundel; 3. Curry, Arundel.

3,200 run-1. Stokes, Southern, 10:48.3; 2. Southwood, Arundel; 3. Begley, Southern.

300 hurdles-1. Peresta, Southern, 38.7; 2. Perkins, Annapolis; 3. Ruffin, Arundel.

200 dash-1. McNett, Southern, 23.5; 2. Miller, Meade; 3. Jensen, Arundel.

800 run-1. McCullough, Southern, 2:10.1; 2. Kontos, Arundel; 3. Koller, Southern.

400 relay- 1. Annapolis, 43.6; 2. Meade; 3. Arundel.

1,600 relay-1. Meade, 4:18.2; 2. Southern; 3. Annapolis.

Shot put-1. Petty, Annapolis, 42-1; 2. Alexander, Meade; 3. Taylor, Southern.

Discus-1. Johnson, Annapolis 134-0.

Long jump-1. Harris, Annapolis, 21-4; 2. Lee, Southern; 3. Acker, Annapolis.

Triple jump-1. Harris, Annapolis, 42-11; 2. Dyson, Arundel; 3. Heindon, Annapolis.

High jump-1. Acker, Annapolis, 6-0; 2. Vest, Arundel; 3. Ruffins, Arundel.

Girls' Results

3,200 relay-1. Southern; 2. Arundel; 3. Annapolis.

110 hurdles-1. Griffin, Meade, 16.98; 2. Annapolis; 3 Meade.

100 dash-1. Lawson, Meade; 2. Jones, Southern; 3. Meade.

1,600 run-1. Gillespie, Southern; 2. Torren, Annapolis; 3. Flanigan, Annapolis.

800 relay-1 Meade, 1:57.7; 2. Southern; 3. Annapolis.

400 dash-1. Collins, Arundel, 1:02.6; 2. Ablonzcy, Southern; 3. Manns, Arundel.

3,200 run-1. McPhail, Arundel, 13:33.2; 2. Torren, Annapolis; 3. Wooty, Arundel.

300 hurdles-1. Griffin, Meade, 49.1; 2. Parker, Annapolis; 3. Wallace, Arundel.

200 dash-1. Lawson, Meade, 26.8; 2. Manns, Arundel; 3. Burt, Meade.

800 run-1. Gillespie, Southern, 2:38.8; 2. McPhail, Arundel; 3. Fox, Arundel.

400 relay-1. Meade, 54.1; 2. Arundel; 3. Southern.

1,600 relay-1. Meade, 3:33.9; 2. Arundel; 3. Southern.

Shot put-1. Riggs, Southern, 34-6; 2. Warren, Meade; 3. Moore, Arundel.

Discus-1. Riggs, Southern 108-9; 2. Owens, Southern; 3. Hutton, Annapolis.

Long jump-1. Jones, Southern, 16-2; 2. Offer, Annapolis; 3. Thurman, Meade.

Triple jump-1. Jones, Southern, 33-3; 2. Henson, Annapolis; 3. Lusher, Southern.

High jump-1. Henson, Annapolis, 4-8; 2. Sydney, Annapolis; 3. Offer.

Meade's Victoria Lawson takes first in the 100-meter dash as Southern's Ashlynne Jones comes in second. Arundel's Shaina Manuel, left, and Annapolis's Ellie Pedelty also battle down the stretch at the meet held at Southern High School.Southern's Jenny Gillespie, above, takes the lead on the last lap of the girls' mile while Annapolis runners Rhea Torren, right, is in second and teammate Paige Flanigan in third. At right, Southern's Tim McCullough is alone at the finish line in the boys' mile race.