Boys

Teams

Northern 107; Westlake 87.5; Annapolis 76.

Individual

100 meters: 1. Jared Fagan, Westlake, 10.4; 2. Courtney Knight, Lackey, 10.8; 3. AJ Wallace, McDonough, 10.9.

200 meters: 1. Jared Fagan, Westlake, 21.6; 2. Courtney Knight, Lackey, 21.9; 3. AJ Wallace, McDonough, 21.9.

400 meters: 1. Courtney Knight, Lackey, 48.8; 2. Corryl Boyd, Westlake, 50.2; 3. Ifeolu Adeboyejo, Westlake, 51.1.

800 meters: 1. Ryan Murphy, Northern, 2:00.3; 2. Travis Wray, La Plata, 2:01.0; 3. Nick Lipman, Northeast, 2:01.5.

1,600 meters: 1. Travis Wray, La Plata, 4:26.1; 2. Ryan Murphy, Northern, 4:26.4; 3. Nick Lipman, Northeast, 4:31.5.

3,200 meters: 1. Klayton Lipman, Northeast, 9:35.1; 2. Travis Wray, La Plata, 9:37.3; 3. William Eden, Annapolis, 9:40.1.

110-meter hurdles: 1. Larry Beavers, Annapolis, 14.8; 2. Steven Knight, Calvert, 14.9; 3. Paul Inoa, Westlake, 16.6.

300-meter hurdles: 1. Larry Beavers, Annapolis, 40.0; 2. Steven Knight, Calvert; 41.2; 3. Carlos Bell, Lackey, 41.4.

4x100-meter relay: 1. Westlake (Adeboyejo, Washington, Inoa, Reed), 43.4; 2. McDonough (Delaiglesia, Olandinde, Burgess, Wallace), 44.0; Annapolis (Parker, Herdon, Williamson, Beavers), 44.2.

4x200-meter relay: 1. McDonough (Delaiglesia, Olandinde, Burgess, Wallace), 1:31.1; 2. Lackey (Page, Bell, Bachman, Knight), 1:31.1; 3. Annapolis (Parker, Williamson, Green, Herdon), 1:33.6.

4x400-meter relay: 1. Westlake (Adeboyejo, Boyd, Fagan, Lewis), 3:23.9; 2. Northern (Harris, Parker, Thomas, Scott), 3:31.7; 3. La Plata (Anderson, Conley, Fisher, Hupp), 3:38.7.

4x800-meter relay: 1. Northern (Thomas, Jackson, Harris, Murphy), 8:13.8; 2. La Plata (Wray, Anderson, Conley, Hupp), 8:15.9; 3. Westlake (Boyd, Lewis, Edwards, Goodhue), 8:18.7.

High Jump: Andrew Lee, La Plata, 6 feet 3 inches.

Pole Vault: Chris Gore, Leonardtown, 11-0.

Long Jump: Solomon Plater, Northern, 21-33/4.

Triple Jump: Eric Herdon, Annapolis, 43-8.

Shot Put: Sean Thompson, McDonough, 53-10.

Discus: Sean Thompson, McDonough, 147-10.

Girls

Teams

Westlake 177; Severna Park 111; McDonough 64.

Individuals

100 meters: 1. JaQuay Evans, Westlake, 11.9; 2. Sidney Luke, Westlake, 12.60; 3. Melanie Oates, McDonough, 12.7.

200 meters: 1. JaQuay Evans, Westlake, 24.7; 2. Kathryne Carter, Westlake, 24.8; 3. Nicole Smalls, Calvert, 26.0.

400 meters: 1. Jennie Strange, Severna Park, 57.5; 2. Kaneeka Ingram, Westlake, 57.6; 3. Angelica Castillo, Westlake, 58.1.

800 meters: 1. Jennie Strange, Severna Park, 2:28.4; 2. Jessica Prue, Severna Park, 2:29.7; 3. Samantha Stalter, La Plata, 2:30.0.

1600 meters: Keely Murphy, Northern, 5:23.3; 2. Christine Brus, Severna Park, 5:23.6; 3. Stephanie Newton, Severna Park, 5:27.6.

3200 meters: 1. Stephanie Newton, Severna Park, 11:44.3; 2. Christine Brus, Severna Park, 11:47.1; 3. Meagan Ritacco, Weslake, 12:06.

100-meter hurdles: 1. Jessica Dabulskis, Leonardtown, 16.6; 2. Jarcia Johnson, Lackey, 16.6; 3. Rashea DeSheilds, Lackey, 17.1.

300-meter hurdles: 1. Crystal Farmer, Westlake, 47.6; 2. Megan Tatum, Westlake, 47.9; 3. Jessica Dabulskis, Leonardtown, 49.3.

4x100-meter relay: 1. Westlake (Carter, Evans, Ingram, Luke), 50.4; 2. Lackey (Cardwell, Green, Fisher, Tucker), 52.2; 3. La Plata (Alston, Bachand, Joson, King), 52.3.

4x200-meter relay: 1. Westlake (Ingram, Evans, Luke, Carter), 1:40.9; 2. La Plata (Alston, Warren, Joson, Bachand), 1:48.7; 3. Severna Park (Hannum, Girona, Winstanley, Summer), 1:48.8.

4x400-meter relay: 1. Westlake (Carter, Castillo, Ingram, Tatum), 4:00.8; 2. Severna Park, 4:05.7; 3. Leonardtown (Crooke, Mattingly, Wroblewski, Wolfe), 4:18.5.

4x800-meter relay: Severna Park (Girona, Pelligrini, Stephens, Prue), 10:04.0; 2. Leonardtown (Cooke, Wroblewski, Mattingly, Pulliam), 10:21.0; 3. Westlake (Ritacco, Castillo, LaChance, Jimerson), 10:26.0.

High Jump: Ashley Thompson, McDonough, 5-0.

Pole Vault: Kristen Hicks, Severna Park, 7-6.

Long Jump: Megan Tatum, Westlake, 16-5.

Triple Jump: Joanna Collins, Westlake, 35-101/4.

Shot Put: Quiteelia Boyd, Westlake, 43-23/4.

Discus: Quiteelia Boyd, Westlake, 105-1.

Westlake's Jared Fagan, center, won the 100- and 200-meter races at the 3A South Region track and field meet.