May 28 at Charlottesville

Boys

Team

1, E.C. Glass, 89; 2, Colonial Forge, 87; 3, Brooke Point, 71; 4, Forest Park, 59.5; 5, Hylton, 51.

6, Gar-Field, 43.50; 8, Stonewall Jackson, 33; 12, Osbourn Park, 24; 13, Woodbridge, 20.5; 15, Potomac, 14.5; 16, Osbourn, 14.

Individual

100: 1, Deon Butler, Hylton, 10.87; 2, Tyjuann Carroll, Hylton, 10.90; 3, Chris Garrett, Stonewall Jackson, 10.95; 6, Jared Simmons, Stonewall Jackson, 11.12. 200: 1, Carroll, Hylton, 22.05; 2, Butler, Hylton, 22.06; 5, Garrett, Stonewall Jackson, 22.57; 6, Lewis Luseni, Woodbridge, 22.72. 400: 1, DeShawn Johnson, E.C. Glass, 50.11; 2, Malcolm Ames, Stonewall Jackson, 50.31; 3, David Krenik, Woodbridge, 50.76. 800: 1, Dustin Rhodes, Forest Park, 1:59.93; 5, Josh Rock, Potomac, 2:00.94; 6, William Mikolajczak, Forest Park, 2:01.11. 1,600: 1, Hari Mix, Albemarle, 4:14.39; 3, Bryce Iverson, Forest Park, 4:17.75; 4, Charlie Swartz, Osbourn, 4:27.19; 6, Jason Driscoll, Stonewall Jackson, 4:27.81. 3,200: 1, Iverson, Forest Park, 9:17.00; 4, Scott Tekesky, Forest Park, 9:43.39. 110 hurdles: 1, Eric Tate, Brooke Point, 15.04; 3, Josh Boyd, Gar-Field, 15.44; 4, Patrick Amegashie, Potomac, 15.47. 300 hurdles: 1, Tate, Brooke Point, 40.19; 3, Justin Burr, Gar-Field, 41.04; 5, Matt Heidman, Osbourn Park, 41.85.

High jump: 1, Jerome Miller, Colonial Forge, 6-8; 4, John Pearce, Osbourn, 6-0; 6, Cornell Parker, Hylton, 5-10; 6, Andrew Ward, Stonewall Jackson, 5-10. Pole vault: 1, William Hankins, Albemarle, 12-0; 3, Ryan Costa, Forest Park, 11-0; 6, Burr, Gar-Field, 10-6. Long jump: 1, Miller, Colonial Forge, 22-7; 2, Cameron Perry, Forest Park, 22-4; 4, Luseni, Woodbridge, 21-11; 6, Terry Jackson, Gar-Field, 21-10. Triple jump: 1, Miller, Colonial Forge, 47-0. Shot put: 1, Lamar Pritchett, GW-Danville, 50-31/2; 2, Zak Stair, Osbourn Park, 48-9. Discus: 1, Michael Zajac, E.C. Glass, 165-11; 2, Stair, Osbourn Park, 143-2; 5, Adam Frick, Gar-Field, 134-10; 6, Demarcus Murray, Hylton, 127-9.

Relays

4x100: 1, Hylton, 42.87; 3, Stonewall Jackson, 43.72; 6, Woodbridge, 44.14. 4x400: 1, E.C. Glass, 3:24.03; 2, Gar-Field, 3:27.71; 3, Potomac, 3:28.03; 5, Woodbridge, 3:31.17. 4x800: 1, Colonial Forge, 8:08.07; 3, Gar-Field, 8:15.38; 4, Forest Park, 8:15.66.

Note: Top six individuals advance to state meet Friday-Saturday at Todd Field in Newport News.

Girls

Team

1, Forest Park, 79; 2, Potomac, 72; 3, Woodbridge, 67; 4, E.C. Glass, 66.5; 5, Brooke Point, 59.5.

6, Osbourn Park, 51.5; 7, Osbourn, 32; 9, Gar-Field, 27.5; 11, Stonewall Jackson, 26; 13, Hylton, 22.5.

Individual

100: 1, Kharya Brown, Potomac, 11.97; 2, Candace Robinson, Potomac, 12.17; 3, Fallon Hutcherson, Potomac, 12.26; 6, Portia Davenport, Forest Park, 12.57. 200: 1, Brown, Potomac, 24.53; 2, Robinson, Potomac, 25.28; 3, Hutcherson, Potomac, 25.32; 4, Brittney Hazel, Woodbridge, 25.33; 6, Davenport, Forest Park, 25.61. 400: 1, Monica Wright, Forest Park, 57.30; 4, Vanessa Blaylock, Osbourn Park, 59.36; 5, Raina Brown, Gar-Field, 59.59; 6, Brittany Lee-Richardson, Woodbridge, 1:00.10. 800: 1, Amy Yocum, Colonial Forge, 2:20.76; 2, Stefanie Slekis, Forest Park, 2:21.54; 5, Brandi Francis, Gar-Field, 2:24.29; 6, Amanda Wallace, Woodbridge, 2:24.74. 1,600: 1, Slekis, Forest Park, 5:01.32; 2, Beth Fahey, Forest Park, 5:07.85; 3, Kristin Milot, Stonewall Jackson, 5:09.27. 3,200: 1, Fahey, Forest Park, 11:29.30; 3, Milot, Stonewall Jackson, 11:37.24; 4, Emily Arena, Osbourn Park, 11:45.54. 100 hurdles: 1, Devon Alston, Osbourn Park, 15.15; 3, Stephanie Myers, Osbourn, 15.70; 4, Elizabeth Yates, Osbourn Park, 15.85; 5, Tiffany Funny, Woodbridge, 15.86. 300 hurdles: 1, Letosia Rivers, Woodbridge, 44.08; 2, Alston, Osbourn Park, 44.31; 3, Funny, Woodbridge, 47.21; 4, Myers, Osbourn, 47.77; 6, Thelma Montgomery, Stonewall Jackson, 48.46.

High jump: 1, Kelly Morris, Stonewall Jackson, 5-0; 2, Myers, Osbourn, 5-0; 3, Ashlee Keown, Hylton, 5-0; 5, Devona Knight, Gar-Field, 5-0; 6, Katie Trizna, Osbourn Park, 4-10. Pole vault: 1, Nancy Baar, Patrick Henry-Richmond, 10-3; 4, Allison Anoll, Forest Park, 9-0. Long jump: 1, Brown, Potomac, 18-43/4; 2, Wright, Forest Park, 17-81/2; 6, Davenport, Forest Park, 17-11/2. Triple jump: 1, Tiffanie Woods, Stafford, 36-1/2; 2, Myers, Osbourn, 35-11; 3, Alston, Osbourn Park, 35-10; 5, Rivers, Woodbridge, 35-31/2. Shot put: 1, Antoinette Smith, E.C. Glass, 37-11; 4, Ariene Jenkins, Woodbridge, 34-51/2; 6, Tamatha Colvin, Hylton, 33-6. Discus: 1, Ashlee Coleman, Halifax County, 114-4; 2, Jenkins, Woodbridge, 108-10.

Relays

4x100: 1, Potomac, 48.41; 2, Woodbridge, 49.00; 3, Gar-Field, 49.59. 4x400: 1, Woodbridge, 3:59.33; 2, Hylton, 4:01.96; 4, Forest Park, 4:03.39; 5, Osbourn Park, 4:07.81; 6, Gar-Field, 4:13.06. 4x800: 1, Brooke Point, 9:44.75; 3, Gar-Field, 10:07.17; 4, Forest Park, 10:08.96; 5, Potomac, 10:10.71; 6, Hylton, 10:23.67.