Montgomery County Diving League

June 27

Division I

Ashton 44, Mill Creek Towne 44

Girls

8-and-under: 1, Alexys Cohen, MCT, 51.60; 2, Katie Trahern, MCT, 40.60; 3, Morgan Strehl, ASH, 39.00; 10-and-under: 1, Nicole Glick, MCT, 67.35; 2, Sarah Sterling, ASH, 59.25; 3, Julie Chapin, MCT, 59.10; 11-12: 1, Annette Meyer, ASH, 98.60; 2, Inna Hedden, MCT, 97.05; 3, Kathryn Cohen, ASH, 81.35; 13-14: 1, Sarah Chapman, ASH, 177.90; Juliette Ebert, ASH, 131.55; Linda Jordan, MCT, 127.4; 15-18: 1, Allison Cole, MCT, 208.7; 2, Andrea Hassler, MCT, 166.1; 3, Kim McIntosh, ASH, 154.25;

Boys

8-and-under: 1, David Newell, MCT, 43.60; 2, Garrett Solyst, MCT, 37.50; 10-and-under: 1, Spencer Sterling, ASH, 80.0; 2, Robert McMullen, ASH, 65.25; 3, Aleks Goldschmidts, MCT, 60.55; 11-12: 1, Cole Howell, ASH, 107.25; 2, Andy Goldschmidts, MCT, 90.0; 3, Matt Swink, ASH, 81.90; 13-14: 1, Joe Quattrocchi, ASH, 177.9; 2, Johnny Schell, MCT, 171.0; 3, Evan McMullen, ASH, 124.4; 15-18: 1, Ryan Murray, ASH, 217.6; Danny Laut, MCT, 193.15.

Merrimack Park 45, Tanterra 44

Girls

8-and-under: 1, Manya Guthman, MP, 59.8; 2, Kellie Colgain, MP, 59.55; 3, Sally Sandoval, MP, 54.7; 10-and-under: 1, Kelly Thiede, MP, 78.3; 2, Molly Longstreth, 75.79; 3, Katie Mahaffie, MP, 69.3; 11-12: 1, Catherine Troup, MP, 107.85; 2, Erin Slowinski, MP, 103.3; 3, Meagan McNeely, TA, 102.45; 13-14: 1, Montana Puente, TA, 185.75; 2, Jenny Thiede, MP, 172.55; 3, Miayla Braun, MP, 113.5; 15-18: 1, Mallory Polak, 200.2; 2, Molly Chang, TA, 112.35.

Boys

8-and-under: 1, Michael Spargue, TA, 58.45; 2, Thomas Garrity, TA, 55.8; 3, Sean Confrey, TA, 51.35; 10-and-under: 1, Brian McNeely, TA, 81.35; 2, Stan Sandoval, MP, 72.35; 3, Andrew Braker, TA, 70.9; 11-12: 1, Scott Thiede, MP, 118.5; 2, Brian Hack, TA, 98.9; 3, Andrew Hisle, MP, 64.95; 13-14: 1, Jesse White, TA, 160.8; 2, Dylan White, TA, 135.35; 3, Michael Stephens, TA, 132.1; 15-18: 1, Zach Foster, TA, 199.05; 2, Devon Murray, TA, 181.9; 3, Brooke Slowinski, MP, 131.85.

Division II

East Gate 45, Calverton 44

Girls

8-and-under: 1, Kali Becker, EG, 50.7; 2, Gabriella Drummond, EG, 47.6; 3, Alison Ingram, EG, 47.25; 10-and-under: 1, Emily Glass, CA, 77.65; 2, Haley Good, CA, 51.7; 3, Chloe Hand, EG, 46.95; 11-12: 1, Tori Milne, CA, 92.55; 2, Sophia Seidell, EG, 77.75; 3, Daisy Hand, EG, 75.0; 13-14: 1, Elena Bachrach, EG, 103.95; 2, Alya Bandak, EG, 93.95; 3, Katie Richards, EG, 78.3; 15-18: Stacie Leith, CA, 185.95; 2, Devynn Birx-Raybuck, EG, 129.1; 3, Devon Haynes, EG, 121.4.

Boys

8-and-under: 1, Patrick Tulsania, CA, 45.7; 2, Nicholas Faerber, EG, 36.65; 3, Glenn Seidell, EG, 24.0; 10-and-under: 1, Timothy Faerber, EG, 77.0; 2, Colby Shinholser, CA, 75.2; 3, Walter Spak, EG, 53.75; 11-12: 1, Afif Bandak, EG, 87.7; 2, Michael Schiavone, CA, 83.35; 3, Eric Koebke, CA, 40.0; 13-14: 1, Logan Shinholser, CA, 190.25; 2, Chris Turner, CA, 122.85; 3, James Barnett, CA, 91.75; 15-18: 1, John Schiavone, CA, 221.75; 2, Riyad Bandak, EG, 179.4; 3, Vasilios Polymeropoulos, EG, 145.1.

Division III

Flower Valley 41, Rock Creek 30

Girls

8-and-under: 1, Marty Leffingwell, FV, 50.95; 2, Carrie Eaton, FV, 49.3; 3, Cameron Kelso, RC, 48.3; 10-and-under: 1, Lee Anderson, RC, 73.15; 2, Rachel Keitelman, RC, 70.6; 3, Natalie Snyder, FV, 62.65; 11-12: 1, Nicole Glazer, RC, 126.25; 2, Hope Wahlbrink, FV, 115.7; 3, Turquoise Zapata, RC, 81.0; 13-14: Brittany Powell, FV, 139.0; 2, Leah Flamm, RC, 102.6; 3, Amanda Villarimo, RC, 99.65; 15-18: Shana Karp, RC, 221.55; 2, Aly Karp, RC, 173.2; 3, Hallie Parosnnet, RC, 144.25.

Boys

8-and-under: 1, Joshua Warren, FV, 46.35; 2, Evan Brinkley, RC, 31.85; 3, Brennan Torpey, FV, 26.0; 11-12: 1, Brian Borst, FV, 106.7; 2, Michael Vlahakis, FV, 101.05; 3, Nathan Austin, FV, 75.3; 13-14: 1, Jamie Thayer, FV, 105.35; 15-18: 1, Matthew Warren, FV, 129.65.

Glenwood 61, Regency Estates 28

Girls

8-and-under: 1, Maddi Taylor, GW, 46.65; 2, Maya Goldstein, RE, 43.15; 3, Caitlin Doherty, RE, 33.30; 10-and-under: 1, Nichole Maders, RE, 67.05; 2, Leigh Harwood, GW, 60.05; 3, Adrienne Jackson, GW, 57.55; 11-12: 1, Catelyn Koff, GW, 86.5; 2, Carolin Braun, GW, 85.6; 3, Sarah Frank, GW, 76.5; 13-14: Christina Hamm, RE, 135.5; 2, Samantha, Duncan, GW, 116.95; 3, Suzanna Peterson-Beard, GW, 84.3; 15-18: 1, Alexis Demond, RE, 250.25; 2, Elizabeth Finn, GW, 196.15; 3, Cara Flanders, GW, 183.3.

Boys

8-and-under: 1, Gabe Schrier, GW, 49.9; 2, Joseph Benson, GW, 39.85; 3, Tommy Benson, GW, 38.5; 10-and-under: 1, Drew Daniels, GW, 53.55; 2, Andrew Barton, GW, 51.1; 3, Brendan Ayala, GW, 39.65; 11-12: 1, Nate Schrier, GW, 102.2; 2, Joey Gottlieb, RE, 88.4; 3, Samuel Kaiser, 83.25; 13-14: 1, Owen Murphy, GW, 102.4; 2, Ben Bazyluk, GW, 97.5; 3, Galen Mancino, GW, 97.3; 15-18: 1, Kevin Finn, GW, 163.1; 2, David Zamkov, 154.7; 3, Thomas Carrol, GW, 147.85.