Howard County's Hammond Park Stingrays and Forest Hill Frogs competed in the six-team Central Maryland Swim League Division II championships. Awards were given for the first eight places.

Top Hammond Park,

Forest Hill Finishers

Individual Medley

9-10G: 3. Haslam, HP; 5. Petersen, FH; 6. Grob, FH.

9-10B: 1. Thoreson, FH, 1 minute 32.62 seconds; 2. Lawler, HP; 4. Barrett, HP; 6. Scarfo, FH; 7. King, HP; 8. Bowers, FH.

11-12G: 3. Schrote, FH; 5. Devitt, FH; 6. Dineen, FH.

11-12B: 3. Brocenos, HP; 6. Dziengiel, HP; 7. Sims, HP.

13-14G: 1. M. Hagen, FH, 1:15.62; 3. E. Hagen, FH; 6. Haslam, HP; 7 Holtmann, HP.

13-14B: 1 Brocenos, HP, 1:08.81; 2. Ojard, FH; 3. Golebiowski, FH.

15-18G: 1. Hopkins, FH; 1:11.19; 3. McNeill, HP; 5. Baldi, FH; 6. Warwick, HP; 8. Holtmann, HP.

15-18B: 2. Schrote, FH; 3. Severn, FH; 4. Downey, FH, 5. Balaban, HP; 6. Rivers, HP.

Freestyle

6&UG: 5. Sachs, FH; 8. Petersen, HP.

6&UB: 1. Rutten, HP, 21.81; 3. Patterson, HP; 6. Fieni, HP; 8. Hunter, FH.

7-8G: 1. Paterson, FH, 19.25; 3. Golebiowski, FH; 4. Clark, FH.

7-8B: 2. Malcolm, HP; 6. Morris, HP; 8. Higgins, HP.

9-10G: 3. Morris, HP; 5. Clark, FH.

9-10B: 1. Lawler, HP, 36.48; 3. Thoreson, FH; 7. Sims, HP.

11-12G: 3. Dempsey, FH; 7. Clark, FH.

11-12B: 4. Downey, FH; 6. Ojard, FH; 7. Dziengiel, HP.

13-14G: 2. Hagen, FH; 3. Meegan, FH; 4. Lawler, HP; 5. Drude, FH.

13-14B: 2. Ojard, FH; 5. Eichert, HP; 6. Golebiowski, FH; 7. Rivers, HP; 8. Francavilla, FH.

15-18G: 2. Korba, HP; 5. Schrote, FH; 6. Downey, FH, 7. Warwick, HP.

15-18B: 2. Severn, FH; 3. Schrote, FH; 4. Lavin, FH; 5. Rivers, HP; 8. King, HP.

Backstroke

6&UG: 4. Sachs, FH; 6. Petersen, HP.

6&UB: 1. Hunter, FH, 27.35; 3. Rutten, HP; 7. Paterson, HP.

7-8G: 2. Golebiowski, FH; 3. Dempsey, FH.

7-8B: 1. Sachs, FH, 22.53; 3. Morris, HP; 5. Higgins, HP; 6. Targonski, FH; 7. Sullivan, HP.

9-10G: 2. Haslam, HP; 3. Morris, HP; 5. McCabe, FH; 6. Clark, FH.

9-10B: 7. Barrett, HP; 8. Keimig, FH.

11-12G: 7. Dineen, FH.

11-12B: 1. Ojard, FH, 38.53; 4. Dziengiel, HP; 7. Downey, FH; 8. Hancock, FH.

13-14G: 4. Meegan, FH; 5. Martino, HP; 6. Flajnik, FH; 7. Holtmann, HP.

13-14 B: 2. Ojard, FH; 4. Lawler, HP; 5. Harwerth, HP; 6. Eichert, HP.

15-18G: 2. McNeil, HP; 3. Holtmann, HP; 6. Baldi, FH; 7. Baker, HP.

15-18B: 2. Stewart, HP; 3. Severn, FH; 5. Harvill, FH; 6. Balaban, HP; 8. King, HP.

Butterfly

7-8G: 2. Clark, FH; 3. Paterson, FH; 4. Dempsey, FH; 7. Rutten, HP.

7-8B: 2. Malcolm, HP; 5. Bruner, FH; 6. Sullivan, HP; 7. Balyozian, FH.

9-10G: 1. Bass, HP, 17.93; 7. Eichert, HP; 8. Wilson, FH.

9-10B: 2. Lawler, HP; 7. Scarfo, FH.

11-12G: 2. Schrote, FH; 5. Dempsey, FH.

11-12B: 3. Brocenos, HP; 5. Sims, HP; 8, Riley, HP.

11-12G: 4. Meegan, FH; 5. Holtmann, HP; 6. Dineen, FH; 7. Flajnik, FH; 8. Lawler, HP.

13-14B: 1. Brocenos, HP, 30.65; 4. Lawler, HP; 5. Helmrath, FH; 6. Francavilla, FH; 8. Saxton, FH.

15-18G: 1. Hopkins, FH, 31.53; 5. Schrote, FH; 7. Holtmann, HP; 8. Baker, HP.

15-18B: 1. Stewart, HP, 29.11; 2. Harvill, FH; 3. Rivers, HP; 4. Lavin, FH.

Breaststroke

7-8G: 1. Dempsey, FH, 27.23; 2. Clark, FH; 3. Barrett, HP.

7-8B: 2. Ballew, FH; 3. Bowers, FH; 4. Higgins, HP; 5. Marsh, HP; 8. Keimig, FH.

9-10G: 7. Luman, FH.

9-10B: 1. Thoreson, FH, 20.56; 3. Blalock, FH; 4. Sims, HP; 5. Barrett, HP; 6. Bowers, FH; 8. Summers, HP.

11-12G: 5. Devitt, FH; 6. Dineen, FH.

11-12 B: 2. Brocenos, HP; 3. Downey, FH; 8. Fieni, HP.

13-14G: 1. Hagen, FH, 38.50; 2. Dineen, FH; 3. Bass, HP; 4. Thoreson, FH; 6. Haslam, HP; 7. Martino, HP.

13-14B: 1. Brocenos, HP, 34.10; 5. Harwerth, HP; 8. Francavilla, FH.

15-18G: 1. Hopkins, FH, 36.49; 3. Korba, HP; 7. Daciek, HP; 8. Baldi, FH.

15-18B: 1. M. Harvill, FH, 38.05; 2. J. Harvill, FH; 3. Downey, FH; 5. King, HP.

Freestyle Relays

6&UM: 2. HP (Patterson, Rutten, Petersen, Leib).

7-8M: 3. HP (Malcolm, Morris, Petersen, Raymond).

9-10G: 1. HP (Bass, Morris, Eichert, Haslam), 2:44.63.

9-10B: 1. FH (Blalock, Devitt, Scarfo, Stansky), 2:41.53.

11-12G: 1. FH (Clark, Dempsey, Devitt, Schrote), 2:18.61.

11-12B: 3. HP (Fieni, Hinkle, Mullens, Sims).

13-14G: 1. FH (Dineen, Flajnik, E. Meegan, K. Meegan), 2:10.90; 3. HP, (Bass, Haslam, Lawler, Martino).

13-14B: 2. HP (Eichert, Harwerth, Lawler, Rivers).

15-18M: 2. HP (Balaban, Stewart, McNeil, Korba); 3. FH (Nordhoff, K. Schrote, Harvill, D. Schrote).

Jennifer Leung, above, of Phelp's Luck swims to victory in the 15-18 50-yard backstroke at the Columbia Neighborhood Swim League All-City Championship Meet on Saturday. Right, Carmela and Jerry Groves cheer for daughter Kelly, 13, who won the 50-yard backstroke for Owen Brown. Above, Yuchi Zhang, 18, waits under a towel before swimming and winning the 50-yard butterfly.