BOYS' SOCCER

4A East

First Round

Thomas Stone 2, Broadneck 1

Glen Burnie at Meade

North County at Chesapeake, Saturday

Quarterfinals

(Some dates, times TBA)

Thomas Stone at Old Mill, Tuesday, 5:15

Great Mills at Patuxent

Glen Burnie-Meade winner at Arundel

North County-Chesapeake winner at South River

3A South

First Round

McDonough 2, Leonardtown 1

La Plata 3, Northeast 1

Chopticon 3, Huntingtown 1

Quarterfinals

McDonough at Northern, Monday, 6

La Plata winner at Severna Park, Tuesday, 5:15

Chopticon at Lackey, Monday, 5

Annapolis at Westlake, Monday, 5

2A South

Quarterfinals

(Some dates, times TBA)

Reservoir at Glenelg, Monday, 5

Atholton-Southern winner at Hammond

Central at Calvert

Howard at DuVal

GIRLS' SOCCER

4A East

First Round

Thomas Stone 3, North County 0

Broadneck at Glen Burnie

Great Mills at Chesapeake, Saturday

Quarterfinals

(Some dates, times TBA)

Broadneck-Glen Burnie winner at Patuxent, Tuesday, 5

Meade at Arundel, Wednesday, 7:15

Chesapeake-Great Mills winner at Old Mill

Thomas Stone at South River, Tuesday, 7:15

3A South

First Round

Northeast 3, La Plata 2

McDonough 1, Northern 1 (McDonough wins on penalty kicks)

Annapolis at Huntingtown

Quarterfinals

(Some dates, times TBA)

Northeast at Leonardtown, Tuesday, 5

Huntingtown-Annapolis winner at Severna Park, Tuesday, 5:15

McDonough at Westlake, Monday, 6:30

Lackey at Chopticon

2A South

Quarterfinals

Central at Glenelg, Monday, 7

Howard at Atholton, Monday, 7

Southern at Calvert, Tuesday, 5:30

Hammond at Reservoir, Monday, 5

FIELD HOCKEY

4A East

Thursday's Quarterfinals

Patuxent def. Thomas Stone

Chesapeake 5, Great Mills 0

Broadneck 1, Meade 0 (OT)

South River 4, Arundel 0

Tuesday's Semifinals

Chesapeake at Patuxent, 3:30

Broadneck at South River, 3:30

3A East

Tuesday's Semifinals

Chopticon at La Plata, 3:30

Leonardtown at Northern 3:30

2A South

Thursday's Quarterfinals

Howard 3, Reservoir 2 (OT)

Hammond 5, Atholton 1

Glenelg 4, Southern 0

Bye: Calvert

Tuesday's Semifinals

Howard at Calvert, 3:30

Hammond at Glenelg, 3:30