Maryland 3A East Region Track Meet

Boys

Team

Douglass 138, Wilde Lake 85, Centennial 84, Gwynn Park 56.50, Long Reach 53, River Hill 52, Mount Hebron 47, Bladensburg 27.5, Surratsville12

Individual

100: Raymond Parrott, Wilde Lake, 11.12; 200: Raymond Parrott, Wilde Lake, 22.79; 400: Justin McKenzie, Douglass, 50.20; 800: Justin McKenzie, Douglass, 1:59.75; 1,600: Brian Harvey, Centennial 4:35.69; 3,200: Nicholas Keane, River Hill, 9:58.80; 110 Hurdles: Norville Hughes, Douglass, 14.90; 300 Hurdles: William Green, Douglass, 41.44; 4x100: Douglass, 44.43; 4x200 Relay: Douglass, 1:31.95; 4x400 Relay: Douglass, 3:23.90; 4x800: Wilde Lake, 8:19.49; Discus: Dane Randolph, Wilde Lake, 148-0.50; High Jump: Mike Wade, River Hill, 6-2; Long Jump: Mike Wade, River Hill, 21-6; Pole Vault: Steve Hendrix, Centennial, 11-0; Shot Put: Derrick Williams, Gwynn Park, 56-7.75; Triple Jump: Mike Wade, River Hill, 44-8.

Girls

Team

Long Reach, 132; Douglass, 122; River Hill, 76; Wilde Lake, 70; Mount Hebron, 62; Centennial, 34; Gwynn Park, 28; Surrattsville, 10.

Individual

100: Kandace Ramseur, River Hill, 12.64; 200: Janay Woolridge, Long Reach, 25.89; 400: Starema Flood, Friendly, 58.18; 800: Starema Flood, Friendly, 2:26.09; 1600: Sarah Mero, Long Reach, 5:39.00; 3,200: Claire Valdivia, Wilde Lake, 12:16.32; 100 hurdles: Timisha Gomez, Long Reach, 14.58; 300 hurdles: Timisha Gomez, Long Reach, 44.43; 4x100 relay: Long Reach, 50.19; 4x200 relay: Long Reach, 1:46.35; 4x400 relay: Friendly, 4:06.40; 4x800: Friendly, 10:16.00; Discus: Alyce Harrell, Long Reach, 120-8; High Jump: LaTisha Carter, River Hill, 5-2; Long Jump: Tiffani Long, Long Reach, 17-5.5; Pole Vault: Christine Fetter, Mount Hebron, 7-3; Shot Put: Iris Sykes, Surrattsville, 34-1.25; Triple Jump: Timisha Gomez, Long Reach, 36-4.50; Discus: Alyce Harrell, Long Reach, 120-8.

Maryland 3A South Region Track Meet

Boys

Teams

Northern, 107; Westlake, 87.5; Annapolis, 76.

Individual

100 meters: Jared Fagan, Westlake, 10.4; 200 meters: Jared Fagan, Westlake, 21.6; 400 meters: Courtney Knight, Lackey, 48.8; 800 meters: Ryan Murphy, Northern, 2:00.3; 1,600 meters: Travis Wray, LaPlata, 4:26.1; 3,200 meters: Klayton Lipman, Northeast, 9:35.1; 110-meter hurdles: Larry Beavers, Annapolis, 14.80; 300-meter hurdles: Larry Beavers, Annapolis, 40.00; 4x100 meter relay: Westlake (Adeboyojo, Washington, Inoa, Reed), 43.40; 4x200 meter relay: McDonough (Delaiglesia, Olandinde, Burgess, Wallace), 1:31.10; 4x400 meter relay: Westlake (Adeboyojo, Boyd, Fagan, Lewis), 3:23.90; 4x800 meter relay: Northern (Thomas, Jackson, Harris, Murphy), 8:13.80; High Jump: Andrew Lee, LaPlata, 6-3; Pole Vault: Chris Gore, Leonardtown, 11-0; Long Jump: Solomon Plater, Northern, 21-3.75; Triple Jump: Eric Herdon, Annapolis, 43-8 inches; Shot Put: Sean Thompson, McDonough, 53-10; Discus: Sean Thompson, McDonough, 147-10.

Girls

Teams

Westlake, 177; Severna Park, 111; McDonough, 64.

Individuals

100 meters: JaQuay Evans, Westlake, 11.90; 200 meters: JaQuay Evans, Westlake, 24.70; 400 meters; Jennie Strange, Severna Park, 57.50; 800 meters: Jennie Strange, Severna Park, 2:28.40; 1600 meters: Keely Murphy, Northern, 5:23.30; 3200 meters: Stephanie Newton, Severna Park, 11:44.30, 100-meter hurdles: Jessica Dabulskis, Leonardtown, 16.60; 300-meter hurdles: Crystal Farmer, Westlake, 47.60; 4x100 meter relay: Westlake (Carter, Evans, Ingram, Luke), 50.40; 4x200 meter relay: Westlake (Ingram, Evans, Luke, Carter), 1:40.90; 4x400 meter relay: Westlake (Carter, Castillo, Ingram, Tatum), 4:00.80; 4x800 meter relay: Severna Park (Girona, Pelligrini, Stephens, Prue), 10:04.00; High Jump: Ashley Thompson, McDonough, 5-0; Pole Vault: Kristen Hicks, Severna Park, 7-6; Long Jump: Megan Tatum, Westlake, 16-5; Triple Jump: Joanna Collins, Westlake, 35-10.25; Shot Put: Quiteelia Boyd, Westlake, 43-2.75 inches; Discus: Quiteelia Boyd, Westlake, 105-1 .

Maryland 2A South Region Track Meet

Boys

Teams

Southern 114, Glenelg 110, DuVal 57, Howard 53, Potomac (Md.) 53, Friendly 63, Forestville 26, Reservoir 26.

Individual

100: Audrey Lee, Southern, 10.81; 200: Audrey Lee, Southern, 21.93; 400: Drew Graybeal, Glenelg, 49.43; 800: Drew Graybeal, Glenelg, 2:07.79; 1,600: Zack Dickerson, Howard, 4:38.20; 3,200: Tim Burt, Glenelg, 10:17.10; 110 Hurdles: James Aaron, DuVal, 14.40; 300 Hurdles: Quentin James, Reservoir, 41.06; 4x100 Relay: DuVal, 43.50; 4x200 Relay: DuVal, 1:30.79; 4x400 relay: Fairmont Heights, 3:29.16; 4x800: Glenelg, 8:24.60; Discus: Ashley Riggs, Southern, 120-9; High Jump: Audrey Lee, Southern, 6-4; Long Jump: Audrey Lee, Southern, 20-4.5; Pole Vault: Tim Burt, Glenelg, 11-4; Shot Put: Ross Matula, Southern, 47-8.5; Triple Jump: Ronald Shawley, Friendly, 40-8.25.

Girls

Teams

Glenelg 132, Reservoir 79, Atholton 65, Friendly 63, Southern 51, Central 50, DuVal 43, Howard 26, Hammond 25, Potomac 12.

Individuals

100: Alexis Booker, Friendly, 12.26; 200: Alexis Booker, Friendly, 25.70; 400: Mary Rollyson, Glenelg, 1:00.74; 800: Katherine Nicholson, Atholton, 2:17.36; 1,600: Alison Smith, Atholton, 5:12.70; 3,200: Jessica Hibbert, Glenelg, 12:07.38; 100 Hurdles: Amanda Rogers, Reservoir, 15.24; 300 Hurdles: Elaina Christmas, Glenelg, 46.42; 4x100 Relay: Friendly, 50.20; 4x200 Relay: Friendly, 1:46.90; 4x400 Relay: Glenelg, 4:05.68; 4x800 Relay: Glenelg, 9:43.60; Discus: Ashley Riggs, Southern, 120-9; High Jump: Brianne Hoe, Reservoir, 4-8; Long Jump: Selena Haggins, Central, 15-6; Pole Vault: Lindsay Rau, Reservoir, 7-0; Shot Put: Ashley Riggs, Southern, 38-8.5; Triple Jump: Cynthia Wright, DuVal, 33-0.75.