Maryland Regional Semifinals

4A West

Friday

No. 4 Richard Montgomery (7-3) at No. 1 Damascus (9-1), 7

No. 3 Quince Orchard (8-2) at No. 2 Churchill (9-1), 7

4A East

Friday

No. 4 Patuxent (6-4) at No. 1 Broadneck (9-1), 7

No. 3 Arundel (7-3) at No. 2 Old Mill (9-1), 7

4A South

Saturday

No. 4 Oxon Hill (5-5) at No. 1 Suitland (9-1), 1

No. 3 Eleanor Roosevelt (8-2) at No. 2 C.H. Flowers (9-1), 1

4A North

Friday

No. 4 Parkville (6-4) at No. 1 Perry Hall (8-2), 7

Saturday

No. 3 Dulaney (6-4) vs. No. 2 Patterson (8-2) at Poly, 1

3A West

Friday

No. 4 Seneca Valley (9-1) at No. 1 Frederick (9-1), 7

No. 3 Urbana (9-1) at No. 2 Northwest (9-1), 7

3A East

Friday

No. 4 Douglass (8-2) at No. 1 River Hill (10-0), 7

Saturday

No. 3 Long Reach (9-1) at No. 2 Gwynn Park (10-0), 1

3A South

Friday

No. 4 McDonough (8-2) at No. 1 Lackey (10-0), 7

Saturday

No. 3 Severna Park (7-3) at No. 2 Westlake (8-2), 7

3A North

Friday

No. 4 Catonsville (6-4) at No. 1 Bel Air (9-1), 7

No. 3 Randallstown (6-4) vs. No. 2 Milford Mill (7-3) at Catonsville CC, 7

2A West

Friday

No. 3 North Hagerstown (9-1) at No. 2 Francis Scott Key (8-2), 7

Saturday

No. 4 Walkersville (6-4) at No. 1 Fort Hill (9-1), 1

2A South

Friday

No. 3 Friendly (6-3) at No. 2 Glenelg (7-2), 7

Saturday

No. 4 Southern (5-5) at No. 1 Potomac (10-0), 1

2A North

Friday

No. 4 Edmonson (7-3) at No. 1 Hereford (10-0), 7

No. 3 Poly (7-3) vs. No. 2 Eastern Tech (9-1) at Essex CC, 7

2A East

Friday

No. 4 Rising Sun (7-3) at No. 1 Stephen Decatur (9-1), 7

No. 3 Wicomico (7-3) at No. 2 Aberdeen (8-2), 7

1A South

Friday

No. 3 W.E.B. DuBois (7-2) at No. 2 Poolesville (10-0), 7

Saturday

No. 4 Forest Park (5-5) vs. No. 1 Dunbar (9-1) at City, 1

1A North

Friday

No. 3 Perryville (7-3) at No. 2 Joppatowne (8-2), 7

Saturday

No. 4 Chesapeake (5-4) at No. 1 Sparrows Point (9-1), 1

1A West

Friday

No. 4 Northern Garrett (8-2) at No. 1 Allegany (8-2), 7

No. 3 Hancock (9-1) at No. 2 Smithsburg (8-2), 7

1A East

Friday

No. 4 Colonel Richardson (4-6) at No. 1 Snow Hill (8-2), 7

No. 3 North Carolina (6-4) at No. 2 Queen Anne's (7-3), 7

Washington Catholic Athletic Conference

Semifinals

Friday

Gonzaga (7-3) at No. 1 Good Counsel (10-0), 7

St. John's (7-3) vs. DeMatha (8-1) at P.G. Sports and Learning Complex, 7:30

D.C. Interscholastic Athletic Association

Saturday

Semifinals

At Ballou

Ballou (6-5) vs. Dunbar (7-2), 11 a.m.

Coolidge (5-5) vs. H.D. Woodson (5-4), 4