TOP 20

YESTERDAY

North Carroll at No. 16 Linganore

TODAY

No. 1 Damascus at Springbrook, 6:30

No. 18 Woodbridge at No. 2 Hylton, 7:30

No. 5 Westlake at Huntingtown, 7

Fairfax at No. 7 Westfield, 7:30

No. 9 Robinson at Chantilly, 7:30

Paint Branch at No. 10 Sherwood, 6:30

No. 11 Urbana at Century, 7

Bethesda-CC at No. 12 Seneca Valley, 6:30

Brooke Point at No. 13 Massaponax, 7:30

Calvert Hall at No. 14 Friendly, 6

Walter Johnson at No. 17 Quince Orchard, 6:30

No. 19 Oakton at Herndon, 7:30

No. 20 River Hill at Long Reach, 7

SATURDAY

No. 3 DeMatha at Bishop McNamara, 2

DuVal at No. 4 Gwynn Park, 2

No. 6 Douglass at Bowie, 2

No. 16 C.H. Flowers vs. Laurel at High Point, 2

IDLE

No. 8 Centreville; next vs. Herndon, Nov. 4

OTHER GAMES

DISTRICT

Anacostia at Ballou, 7:30

Cardozo at Coolidge, 3

Friendship Edison at Dunbar, 2:30

MARYLAND

Broadneck at Glen Burnie, 7:15

Brunswick at Boonsboro, 7

Calvert at Chopticon, 7

Churchill at Wheaton, 6:30

Crossland at High Point, 7:30

Gaithersburg at Watkins Mill, 6:30

Hammond at Howard, 7

Kennedy at Rockville, 6:30

La Plata at Lackey, 7

Magruder at Whitman, 6:30

Meade at Northeast, 7:15

Middletown at F.S. Key, 7

Mount Hebron at Glenelg, 7

North County at Arundel, 7:15

Northern at Great Mills, 7

Old Mill at Annapolis, 7:15

Patuxent at McDonough, 7

Poolesville at Beall, 7

Richard Montgomery at Blake, 6:30

Severna Park at Chesapeake, 7:15

South Carroll at Walkersville, 7

Southern at South River, 7:15

Thomas Stone at Leonardtown, 7

Tuscarora at Thomas Johnson, 7

Wilde Lake at Oakland Mills, 7

Winters Mill at Frederick, 7

Wootton at Northwest, 6:30

VIRGINIA

Albemarle at North Stafford, 7:30

Brentsville at Central-Woodstock, 7:30

Broad Run at Loudoun County, 7:30

Chancellor at Caroline, 7:30

Clarke County at George Mason, 7:30

Courtland at Spotsylvania, 7:30

Culpeper at Osbourn Park, 7:30

Edison at Loudoun Valley, 7:30

Falls Church at Yorktown, 7:30

Fauquier at Stonewall Jackson, 7:30

Freedom at Gar-Field, 7:30

Handley at Millbrook, 7:30

Heritage at Dominion, 7:30

King George at James Monroe, 7:30

Lake Braddock at West Springfield, 7:30

Langley at Madison, 7:30

Lee at West Potomac, 7:30

Manassas Park at Madison County, 7:30

McLean at Jefferson, 7:30

Osbourn at Battlefield, 7:30

Park View at Potomac Falls, 7:30

Potomac (Va.) at Forest Park, 7:30

Sherando at James Wood, 7:30

South County at Hayfield, 7:30

South Lakes at Marshall, 7:30

Stafford at Colonial Forge, 7:30

Stone Bridge at W.T. Woodson, 7:30

Stuart at Mount Vernon, 7:30

T.C. Williams at Annandale, 7:30

Warren County at Liberty, 7:30

Washington-Lee at Wakefield, 7:30

PRIVATE

Bullis at Landon, 4

Good Counsel at Paul VI Catholic, 7

Spalding at St. Mary's-Annapolis, 4

St. John's/PH at Pallotti, 7

OTHERS

Chincoteague at Quantico, 7

Eastern at Maryland SFD, 7

SATURDAY

DISTRICT

Spingarn at H.D. Woodson, 1

Theodore Roosevelt at Wilson, 12

MARYLAND

Atholton at Centennial, 2

Bladensburg at Potomac (Md.), 2

Catoctin at South Hagerstown, 2

Central at Surrattsville, 2

Einstein at Blair, 2

Forestville at Fairmont Heights, 2

Largo at Eleanor Roosevelt, 2

Oxon Hill at Parkdale, 2

Reservoir at Pikesville, 1

Suitland at Northwestern, 2

VIRGINIA

Strasburg at Rappahannock County, 2

PRIVATE

Episcopal at St. Stephen's/St. Agnes, 1:30

Flint Hill at Atlantic Shores, 2

Florida School for Deaf at Model, 2

Gonzaga at O'Connell, 1

Hyde at Massanutten, 2

Potomac School at Sidwell Friends, 1:30

Riverdale Baptist at Avalon, 2

Severn at Baltimore Lutheran, 1

St. Albans at Georgetown Prep, 1

St. Christopher's at Woodberry Forest, 2

St. John's at Carroll, 1

West Nottingham at Maret, 2

OTHERS

Colonial Beach at Word of Life, 2